Zagranica

Chorwacja w czerwcu, a może w sierpniu?

Sezon turystyczny w Europie południowej rozpoczyna się często już w maju i trwa do końca października. Pozostałe miesiące roku to również dobry czas na podróżowanie ale ze względu na pogodę sprzyja bardziej zwiedzaniu, niż leniuchowaniu na plaży. Chorwacja to kraj, masowo wręcz odwiedzany przez naszych rodaków. Sprawdźmy zatem kiedy najlepiej wyjechać do tego pięknego kraju nad Adriatykiem. Chorwacja w czerwcu, a może w sierpniu? Pierwszy termin to początek sezonu, drugi zaś jego szczyt. Na początek Chorwacja w czerwcu.

Chorwacja w czerwcu.

Wyjazd w czerwcu na Chorwacje to termin coraz częściej wybierany przez Polaków. Chorwacja w czerwcu może nam zaoferować ciepłe, słoneczne i najdłuższe dni w roku. W tym okresie temperatura powietrza często przekracza 30 stopni. Woda w morzu w porównaniu do naszego rodzimego Bałtyku również jest ciepła (około 20 stopni). Kąpiel nie jest tak przyjemna jak pod koniec sezonu gdy Adriatyk nagrzany jest nawet do 26 stopni ale pozwala na schłodzenie organizmu podczas pobytu na plaży. Jedną z większych zalet pomysłu by zdecydować się na wyjazd na Chorwację w czerwcu są ceny i dostępność kwater. W zasadzie można porównać je z polskimi nadmorskimi miejscowościami . Bez problemu znajdziemy ładny apartament nad Riwierą Makarską w cenie do 60 euro za dobę. W porównaniu do szczytu sezonu jest to nawet o połowę taniej. Chorwacja w czerwcu to bezproblemowy wyjazd w ciemno, bez wcześniejszej rezerwacji kwatery. Na miejscu znajdziemy Apartament w najlepszej dla nas cenie i przy okazji zobaczymy go na własne oczy. Chorwacja w czerwcu to wspaniały okres na zwiedzanie pięknego Dubrownika, Parku Krka czy niesamowitego Trogiru. W tym czasie, ze względu na trwający jeszcze rok szkolny, ilość turystów jest mniejsza wiec dużo przyjemniej można się delektować urokami architektury i przyrody tego bałkańskiego kraju. Warto przemyśleć wyjazd w czerwcu. Jeżeli nie musimy się smażyć na słońcu, będzie to znakomity okres na wypoczynek oraz zwiedzanie.

A może w sierpniu?

Sierpień to szczyt urlopowy całej Europy. W tym czasie na wypoczynek wakacyjny wybierają się tłumy turystów z Europy północnej aby zaznać gwarantowanego słońca i przyjemnie ciepłej wody na południu naszego kontynentu. Chorwacja w czerwcu, a może sierpniu? Pod względem wyboru dobrych i tanich kwater, sierpień to zdecydowanie zły moment. Ceny kwater często są dwu lub trzy krotnie wyższe niż na początku/końcu sezonu a i znalezienie takich blisko morza będzie bardzo trudne. Wyjazd w sierpniu to upalne dni i niestety również z tego powodu problemy ze znalezieniem wolnego miejsca na plaży. Ze względu na dużą ilość turystów wypoczywających nad wodą, często już z rana „rezerwowana” jest przestrzeń na plaży po przez pozostawienie ręcznika lub koca. Szczyt sezonu to również masowe odwiedzanie takich perełek jak Dubrownik i Parki Narodowe. Tłumy odwiedzających te miejsca ludzi powodują kolejki do kas oraz korki na drogach. Szczególnie sporo czasu możemy spędzić na bramkach przed autostradami, gdy zdecydujemy się na podróż lub zwiedzanie podczas weekendu.

Chorwacja w czerwcu, a może sierpniu?

W porównaniu do czerwca, Chorwacja w sierpniu to gwarancja wspaniałej, wręcz upalnej pogody oraz ciepłego morza. Na korzyść wyjazdu czerwcowego przemawiają niższe ceny oraz znacznie mniejszy natłok turystów. Jeśli zatem nie posiadamy dzieci, bądź mamy możliwość usprawiedliwienia ich nieobecności w szkole, zdecydowanie w tym porównaniu polecamy podróż na Chorwację w czerwcu.

Leave a Comment

You may also like