Treningi

Jak się pozbyć oponki z brzucha – 5 sprawdzonych sposobów

Otyłość brzuszna jest problemem wielu z nas. Jest bardzo uporczywą i trudną do zlikwidowania przypadłością, tym bardziej, ze z wiekiem zwiększa się tendencja do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Ale nic nie jest niemożliwe, wystarczy tylko trochę konsekwencji i parę zasad, a zauważysz poprawę.

Ćwicz interwały

Trening cardio jest świetny, tak samo siłowy, ale najszybciej efekty zobaczysz jeśli będziesz przeplatać chwile bardzo dużego wysiłku chwilami umiarkowanego ruchu. Może to być na przykład bieg po lesie – najpierw sprint aż do całkowitego zmęczenia, potem delikatny trucht. I tak na zmianę. To świetny sposób na budowę kondycji, ale przede wszystkim na spalenie tłuszczu.

Unikaj napojów słodzonych

Niezależnie czy jest to słodzik czy cukier – najlepszą zasadą jaką możesz przyjąć to „szklanka wody zamiast”. Zastąpienie napojów i soków wodą sprawi, że nie będziesz dostarczać organizmowi płynnych kalorii, które nie są rejestrowane przez mózg, a odkładają tam, gdzie tego nie chcesz. Jeśli nie lubisz samej wody możesz pić herbaty, najlepiej ziołowe. Oczywiście niesłodzone.

Jedz więcej białka

Białko jest niezwykle istotnym składnikiem naszej diety. Co ciekawe, zwiększenie jego spożycia może pomóc w budowie mięśni, ale też w utracie wagi. Jest to spowodowane tym, że wysokobiałkowa dieta redukuje uczucie głodu na dłużej i podkręca metabolizm. Szczególnie skuteczne jest tu białko pochodzenia zwierzęcego, ale jeśli jesteś na diecie wegetariańskiej nic straconego – sprawdź tylko w jaki sposób możesz uzupełnić ją w produkty białkowe.

Pamiętaj o błonniku

Kolejnym składnikiem naszej diety, który jest skuteczny przy utracie wagi to błonnik. Pozwala świetnie oczyścić jelita ze złogów i wspomaga trawienie. Ponadto poprzez to, że pęcznieje on w jelitach zapewnia on uczucie sytości przez dłuższy czas. Żeby dostarczyć jego odpowiednią ilość organizmowi jedz warzywa, owoce oraz zboża. Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystać w pełni jego dobrodziejstwa spróbuj owsianki na śniadanie. Na pewno zobaczysz różnicę.

Zrelaksuj się

Mało kto wie, ale źródłem otyłości może być stres. Kiedy jesteśmy spięci w naszym organizmie wytwarza się kortyzol, zwany też hormonem stresu. W niewielkich ilościach pomaga on przetrwać stresowe sytuacje, ale jeśli jego poziom jest zbyt wysoki niestety może on prowadzić do gromadzenia się tłuszczu w organizmie, w szczególności w okolicach brzucha. Tak więc jeśli czujesz się przytłoczona, pamiętaj o relaksie. Na początek wystarczy kilka głębokich wdechów i wydechów, a od razu poczujesz się lepiej.

Leave a Comment

You may also like