Zdrowie i uroda

Usuwanie rozstępów – sprawdź rewelacyjne efekty zabiegów

Usuwanie rozstępów stało się możliwe dzięki wykwalifikowanym kosmetologom i nowoczesnym urządzeniom. Zabiegi, które wykonywane są przy pomocy profesjonalnych sprzętów przyczyniły się do poprawy wyglądu klientów, a nawet jakości ich życia.

Dlaczego i kiedy powstają rozstępy?

Istnieje kilka czynników, przez które pojawiają się rozstępy. Przez wiele lat społeczeństwo było przekonane, że są one wynikiem zbyt szybkiego przybierania na masie, powodując nagłe rozciąganie skóry. Teoria jest prawdziwa, aczkolwiek źródeł jest znacznie więcej.

Pierwsze zmiany związane z rozstępami zazwyczaj zaczynają występować w okresie dojrzewania. W tym czasie dochodzi do znacznej zmiany sylwetki u młodych mężczyzn i kobiet. Oprócz tego zaczyna pracować wiele hormonów np: podczas intensywnych ćwiczeń, skupionych na budowaniu masy mięśniowej. Na rozstępy bardzo często skarżą się kobiety w ciąży. W tym przypadku również wydziela się wiele hormonów i zazwyczaj następuje duży przyrost masy.

Zmiany najczęściej pojawiają się na piersiach, udach, brzuchu i rękach. Wiek nie jest żadnym wyznacznikiem, ponieważ rozstępy można zauważyć u osób młodych i starszych. Ponadto posiadają je osoby szczupłe, niekoniecznie borykające się z nadwagą.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele gabinetów, w których można przeprowadzić najróżniejsze zabiegi. Najlepiej rozwinięte kliniki usytuowane są w dużych miastach. Likwidacja rozstępów w Gdańsku daje wiele możliwości osobom mieszkającym w trójmieście i nie tylko. Wiele klientów przemierza dużą ilość kilometrów, by powierzyć się w ręce doświadczonych kosmetologów.

Kto i kiedy najlepiej powinien udać się na zabieg?

Najlepszy moment na wykonanie zabiegu jest wtedy, gdy rozstępy są świeże. Co to oznacza? Jeśli zmiany pojawiły się w okresie ciąży, najlepiej umówić się na wizytę po zakończonym połogu. Dzięki temu skóra będzie łatwiej pracować. Wieloletnie rozstępy będą dużo trudniejszym zadaniem, choć zdecydowanie wykonalnym.
Nie istnieje żadna reguła kto powinien udać się na zabieg. Laserowe usuwanie rozstępów to możliwość, z której każdy może skorzystać. Jeśli jesteś osobą bardzo młodą, wizyta może wymagać odpowiedniej zgody od opiekuna prawnego.

Zabieg na stare rozstępy – czy skuteczny?

Podczas pierwszej wizyty zostaje przeprowadzony wywiad z kosmetologiem. Dzięki niemu będzie on mógł ocenić stan Twojej skóry. Następnie zostanie Ci przedstawiona oferta jakim urządzeniem będzie można wykonać likwidację zmian oraz w jakim stopniu regularne zabiegi wpłyną na Twój wygląd. Wywiad daje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ możesz zapoznać się z wszelkimi informacjami i zadać ewentualne pytania.

Osoby, które borykają się z rozstępami od wielu lat i boją się, że efekt może być nieskuteczny, powinny umówić się na pierwszą wizytę. W wielu przypadkach udaje się zlikwidować bardzo stare zmiany, dając skórze nowy wygląd.

Jakie zabiegi na rozstępy można wykonać?

  • Laser Palomar Emerge – to urządzenie posługuje się laserem frakcyjnym, wnikającym w głąb skóry do 1,5cm. Wiązki laseru trwale uszkadzają warstwy skóry, mobilizując ją do regeneracji. Dzięki temu fragmenty, które uległy destrukcji zamieniają się w piękną gładką powierzchnię.
  • Laser Harmony XL PRO iPixel – ten model lasera, również powoduje uszkodzenia skóry, w której obrębie wystąpiły zmiany- rozstępy. Stymuluje pracę włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za jędrność oraz sprężystość.
  • Laser frakcyjny CO2 Smart Xide2 – dzięki temu urządzeniu można spowodować mikrouszkodzenia, po których skóra całkowicie zmieni swoją strukturę.
  • Laser Harmony XL Pro Clearlift – model lasera działa za pomocą krótkich impulsów, docierających do skóry właściwej. Dzięki temu skóra nabiera lepszej kondycji, a rozstępy zanikają.
  • Dermapen/ Mezopen – bardzo dokładne urządzenie, które umożliwia wykonanie mikro nakłuć, jednocześnie dostarczając niezbędne substancje odżywcze.
  • Mezoterapia igłowa – zabieg mezoterapii jest bardzo znany. Dzięki cieniutkiej igle wykonywane są mikro nakłucia, wraz z odżywianiem głębokich warstw skóry. Aktywne składniki mobilizują komórki skóry do pracy. W efekcie drastycznie zmienia się jej wygląd- skóra staje się elastyczna, a rozstępy mogą zniknąć całkowicie.

Zabiegi na rozstępy – efekty

Przeprowadzane są w asyście doświadczonych kosmetologów, posiadających odpowiednie kwalifikacje. Procesy są praktycznie całkowicie bezbolesne. Dzięki temu pacjenci czują się niezwykle komfortowo i chętnie pojawiają się na kolejnych wizytach. Ponadto usuwanie zmian nie trwa długo – zazwyczaj około 30 min do 1 h. Wizyty muszą być regularne, ponieważ wtedy efekt będzie najbardziej widoczny, a zabieg najbardziej skuteczny.

Efekty zabiegów możemy pokazać dzięki uprzejmości jednej z placówek kosmetologicznych. Laserowe usuwanie rozstępów Gdańsk Clinica Cosmetologica:

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest bezpieczne?

Laserowe usuwanie rozstępów jest bezpieczne. Warto jednak omówić ewentualne przeciwwskazania. Efekty utrzymują się do nawet dwóch lat, w zależności od ilości wykonanych zabiegów i urządzenia. Po tym okresie warto wykonać sesje przypominające, które dodatkowo ujędrnią skórę i nadadzą jej elastyczności.

Jak pielęgnować skore po zabiegach i o co dbać, żeby nie powstały nowe?

Po wizycie dowiesz się jak dokładnie pielęgnować skórę w okolicy po zabiegowej. Musi być odpowiednio złuszczana, by nie zalegał martwy naskórek. Ponadto warto wykonać masaż, który poprawi ukrwienie całego ciała. Nawilżenie oraz odżywienie specjalnymi produktami wpłynie na jakość skóry.

Warto zwrócić uwagę na odpowiednią dietę. Produkty sztuczne, w których zawarte są szkodliwe składniki nie będą w dobry sposób odżywiać skóry. Wybór zdrowych warzyw i owoców przyczyni się do uzupełnienia odpowiednich mikroelementów i witamin. Oprócz pięknej skóry, uzyskasz również zdrowe mocne włosy i paznokcie.

Usuwanie rozstępów – kto powinien wykonać zabieg?

Należy pamiętać, że decydując się na zabiegi usuwania rozstępów trzeba wiedzieć w jakie miejsce się udać. Istnieje wiele gabinetów przeprowadzających najróżniejsze usługi, jednak bez odpowiedniego wykształcenia. Zabieg powinien przeprowadzać kosmetolog, nie kosmetyczka. Dlatego przed wizytą dobrze zapoznać się z ofertą i uzyskać szczegółowe informacje.

Jeśli po zabiegu wystąpiły jakiekolwiek komplikacje, a przeprowadziła go osoba niekompetentna masz prawo zgłosić sprawę do sądu. Warto korzystać z renomowanych gabinetów, by nie być ofiarą oszustwa.

Zapraszamy na laserowe usuwanie rozstępów – Gdańsk Clinica Cosmetologica.

Podsumowanie

Usuwanie rozstępów jest zabiegiem dla każdego. Warto skorzystać z takiej możliwości, jeśli borykasz się z takim problemem. Dzięki temu uzyskasz nowe ciało, a Twoje samopoczucie znacznie się polepszy. Istnieje wiele rodzajów laserów lub innych metod takich jak mezoterapia. Każdy z zabiegów różni się ceną, dlatego możesz wybrać adekwatny dla swoich możliwości i cieszyć się dobrą zmianą.

FAQ

1. Laserowe usuwanie rozstępów w Gdańsku- jaka cena?
Po pierwszej wizycie zostanie zaproponowana ilość zabiegów do wykonania oraz wybór odpowiedniego lasera lub innych sprzętów, dzięki którym zabiegi będą przeprowadzone. Istotnym aspektem jest miejsce, na którym będzie przeprowadzany zabieg. Mniejsze obszary będą tańsze od większych. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile wyniesie ostateczna cena całej terapii.

2. Czy laserowe usuwanie rozstępów boli?
Zabiegi są zazwyczaj nieinwazyjne i nie powodują bólu. Igły, które doprowadzają do mikro nakłuć są bardzo cieniutkie i nie powinny powodować dyskomfortu. W dzisiejszych czasach urządzenia są odpowiednio dostosowane i eliminują wszelkie nieprzyjemności.

3. Czy można usunąć rozstępy będąc niepełnoletnią osobą?
Zabiegi związane z usuwaniem rozstępów można przeprowadzić osobom niepełnoletnim za odpowiednią zgodą opiekuna prawnego. Oczywiście nie mogą być to osoby skrajnie młode. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. Zazwyczaj zabieg można przeprowadzić po ukończeniu 16 roku życia.

Leave a Comment

You may also like