Ciekawostki

Pakowanie na śnieżną pogodę

Zimowa podróż do zaśnieżonego miejsca zajmuje listę rzeczy do spakowania w ciepłe ubrania i dodatkowy sprzęt. Jeśli plany podróży obejmują jazdę na nartach lub inne sporty zimowe, musisz zmieścić jeszcze więcej sprzętu w swoich walizkach. Planując zimową podróż samochodem w zaśnieżone miejsce, podczas pakowania należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Skrócenie listy rzeczy do spakowania i zminimalizowanie ich rozmiaru zapewnia wystarczającą ilość miejsca w bagażu na wszystko, czego potrzebujesz, jednocześnie zachowując bezpieczeństwo podczas podróży.

Krok 1
Wybierz wodoodporną walizkę, na przykład z twardymi bokami, aby uniknąć zawilgocenia w przypadku kontaktu ze śniegiem.

Krok 2
Sporządź listę przedmiotów związanych z pogodą śnieżną do spakowania na podstawie programu wycieczki i zajęć. Obejmuje podstawową odzież wierzchnią, odzież, ciepłe obuwie, przybory toaletowe i specjalny sprzęt outdoorowy.

Krok 3
Wypełnij bagaż podręczny sprzętem na zimną pogodę, którego będziesz potrzebować natychmiast, na przykład rękawiczkami i kilkoma warstwami odzieży. Dzięki temu nie zamarzniesz po przylocie, jeśli Twój bagaż nie dotrze od razu do celu.

Krok 4
Pakuj ubrania, które możesz nałożyć na siebie, na przykład podkoszulki z długimi rękawami i cienkie dla lepszej kontroli temperatury. Skoncentruj się na cienkich warstwach, takich jak ciepły polar lub wiele T-shirtów zamiast nieporęcznych bluz. Wybierz ciepłą odzież, którą możesz nosić wielokrotnie. Na przykład wybór jednego kardiganu, który można nosić z wieloma koszulami lub pary spodni, które pasują do kilku strojów, pozwala spakować mniej.

Krok 5
Ściśnij nieporęczną odzież zimową, mocno ją zwijając i wyciskając nadmiar powietrza. Użyj składanych plastikowych worków do przechowywania, które można odkurzać, aby potroić miejsce w swojej walizce.

Krok 6
Umieść kosmetyki w zamykanej na suwak, szczelnej torbie, aby uniknąć rozlania w bagażu. Zapakuj krem ​​przeciwsłoneczny i balsam do ust, aby zapobiec poparzeniom spowodowanym przez odbijające się od śniegu promienie UV. Dodaj balsam, aby złagodzić oparzenia wiatrowe lub suchość z zimnego zimowego powietrza.

Krok 7
Noś kurtkę zimową, aby zaoszczędzić miejsce do pakowania. Umieść odzież wierzchnią, taką jak rękawiczki, w bezpiecznej kieszeni kurtki lub bagażu podręcznego. Noś kurtkę, jeśli rozgrzejesz się lub wyjeżdżasz z ciepłego miejsca.

Krok 8
Zapakuj zestaw ratunkowy do pojazdu, jadąc w zaśnieżone miejsce. Zawiera flary, latarkę, apteczkę, koce, żywność, piasek do trakcji, narzędzia, łopatę, łańcuch do holowania i kable rozruchowe.

Leave a Comment

You may also like