Treningi

Nowoczesny system treningów EMS – co musisz o nim wiedzieć?

Nie masz zbyt dużo czasu na wizyty na siłowni? Zależy Ci na tym, by wyglądać lepiej? Pomyśl o skorzystaniu z treningów EMS. Co to jest? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat jednego z największych trendów w fitness!

Elektrostymulacja mięśniowa – co to jest?

EMS jest skrótem pochodzącym od angielskiego electrical muscle stimulation. To metoda polegająca na stosowaniu impulsów elektrycznych w celu aktywacji pracy mięśni.

Metoda treningowa EMS jest aktualnie używana przez profesjonalistów, między innymi przez sportowców, jednak mogą korzystać z niej także amatorzy, którzy dzięki niej chcą dążyć do lepszych wyników sportowych.

Osobom zainteresowanym zapisaniem się na trening EMS Kraków daje dostęp do klubów, w których można skorzystać z najnowocześniejszego sprzętu przeznaczonego do tych ćwiczeń.

Na czym polega trening EMS?

Treningi EMS różnią się od zwykłych treningów sportowych. W ich trakcie używane są specjalne stymulatory elektryczne, a także stroje wyposażone w elektrody, które połączone są z nimi.

Pierwszym etapem jest jednak konsultacja z trenerem, ponieważ trening EMS jest personalny. Oznacza to, że jest on prowadzony pod okiem trenera, który przygotowuje dla swojego klienta indywidualny program zawierający dopasowane go niego ćwiczenia.

Na pierwszym spotkaniu trener personalny wykonuje analizę ciała swojego klienta, a potem dopasowuje do niego odpowiednie ćwiczenia zgodne z ustalonymi razem z nim celami treningowymi.

W trakcie treningu EMS, gdy ćwicząca osoba ma nałożony strój, wykonuje zalecane ćwiczenia. Podczas ruchu dochodzi wtedy do dodatkowej aktywacji tkanki mięśniowej, co powoduje, że treningi elektrostymulacji pozwalają na uzyskanie o wiele lepszych wyników w porównaniu do zwykłych treningów sportowych.

Jedynie 20 minut treningu EMS pozwala na osiągnięcie efektów, jakie porównywalne są z około 2-godzinnym treningiem na siłowni albo w klubie fitness!

Kiedy warto zdecydować się na trening EMS?

Obecnie treningi elektrostymulacji mięśniowej są dostępne dla każdej osoby, która chciałaby z nich skorzystać. Warto jednak wskazać, że mają one określone przeciwwskazania do ich prowadzenia.

Wśród głównych wskazań do treningów EMS znajdują się:

  • Rozbudowa masy mięśniowej,
  • Zwiększenie siły,
  • Podwyższenie kondycji,
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • Cellulit na ciele,
  • Bóle pleców,
  • Obrzęki,
  • Rehabilitacja po urazie.

Jak widać, trening ten może być stosowany z wielu wskazań, co powoduje, że ma on również tak szerokie zastosowanie.

Nie ma on także przeciwwskazań pod kątem wieku i może być prowadzony u każdej osoby, która nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Zaliczają się do nich przede wszystkim wszczepiony rozrusznik serc, okres ciąży, karmienia piersią.

Gdzie skorzystać z treningu EMS?

Aktualnie treningi EMS są bardzo popularne i wybiera je wiele osób. To powoduje, że można także skorzystać z nich w wielu klubach.

W Krakowie bardzo popularne są kluby EMS intime.pl, gdzie można skorzystać z najnowocześniejszego sprzętu oraz ćwiczyć pod okiem doświadczonych trenerów personalnych posiadających duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu ćwiczeń.

Jaką cenę ma trening EMS?

Główną wadą treningów EMS jest ich wysoka cena. Wynika ona z zastosowania specjalistycznego sprzętu oraz z faktu, że treningi te prowadzone są jako personalne, dlatego też odbywają się z trenerem osobistym.


Za jeden trening EMS należy zapłacić najczęściej około 100 złotych, natomiast można także kupować je w pakietach, co pozwala na uzyskanie dodatkowych oszczędności. Zaleca się wykonanie 1-2 treningów EMS w ciągu tygodnia dla uzyskania najlepszych efektów.

Leave a Comment

You may also like