Ciekawostki

Lista rzeczy do spakowania na wyjazd narciarski

Jeśli nie mieszkasz blisko góry, zaplanowanie dedykowanego urlopu narciarskiego jest prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby najlepiej wykorzystać możliwości, jakie oferuje duży ośrodek, umożliwiając odkrywanie wszystkich różnych tras w górach bez pośpiechu na nartach, ponieważ jak najwięcej przebiegów w ciągu jednego dnia. Oczywiście z dala od domu trzeba się sprawnie pakować, bo ceny zapomnianych w domu artykułów pierwszej potrzeby mogą być znacznie droższe w górskich miejscowościach.

Zacznij od podstaw

Przed wyjazdem wyreguluj narty. Najpierw odłóż narty, kijki i buty na bok. Zapakuj dwie ciepłe czapki z polaru lub wełny, dwie pary wodoodpornych / oddychających izolowanych rękawic narciarskich, gogle, balsam do ust oraz ogrzewacze dłoni i palców. Spakuj swój kask, jeśli go używasz. Jeśli masz już karnet narciarski, odłóż go na bok z biegiem na stoki. Komin lub szalik to mile widziany dodatek na zimne dni na stoku. Przynieś cienkie wyściółki rękawic wykonane z polipropylenu, aby dodać ciepło do istniejących rękawic narciarskich.

Odzież narciarska

Zacznij od warstwy podstawowej i kieruj się na zewnątrz. W przypadku krótkich wycieczek trwających od jednego do dwóch dni wystarczy jedna warstwa podstawowa bielizny odprowadzającej ciepło. Na wycieczki wielodniowe weź ze sobą dwie góry i dwa doły. Zapakuj jedną parę skarpet narciarskich na każdy dzień, w którym planujesz jeździć na nartach, plus jedną dodatkową parę. Weź ze sobą ocieplającą kurtkę z polaru lub syntetycznego wypełnienia, a następnie spodnie narciarskie i kurtkę narciarską. Jeśli to możliwe, zapakuj jedną kurtkę grubszą i jedną kurtkę cieńszą, abyś mógł dopasować warstwę zewnętrzną w przypadku cieplejszych lub niższych temperatur.

Codzienne ubrania

Spakuj codzienne ubrania, w tym dżinsy, golf lub koszulę z długimi rękawami, sweter i śniegowce, lub ciepłe buty na spacery po mieście. Zapakuj ciepłe skarpetki, ciepłą kurtkę i dodatkową czapkę do noszenia w mieście. Jedwabne kalesony, które są cienkie i dobrze układają się pod większością ubrań ulicznych bez zwiększania masy, doskonale nadają się do ocieplenia miejskich ubrań. Weź również ciepłą bieliznę nocną. Spakuj kostium kąpielowy do gorącej kąpieli po śniegu.

Akcesoria

Przynieś filtr przeciwsłoneczny lub wyższej i noś go nawet w pochmurne dni, ponieważ chmury nie blokują całego promieniowania UV. Należy spakować aparat, aby udokumentować wszystkie wspomnienia z podróży. Zapakuj własne przybory toaletowe, w tym szczoteczkę do zębów, szampon i odżywkę. Zabierz produkty na ewentualne pęcherze i bandaże samoprzylepne na wszelkie drobne skaleczenia i zadrapania, które możesz doznać. Odtwarzacz MP3 może pomóc w zapewnieniu rozrywki w pokoju hotelowym po dniu spędzonym na stoku lub na wzgórzu. Przynieś laptopa, ponieważ większość hoteli ma teraz bezpłatne Wi-Fi, aby móc wysyłać zdjęcia do swoich zazdrosnych przyjaciół w domu.

Leave a Comment

You may also like