Zdrowie i uroda

Kilka porad jak być zdrowszym człowiekiem

Uczyń sen priorytetem

Sen może mieć poważny wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Zobowiąż się, że będziesz się wyspać w nocy. Jeśli nie wyspałeś się wystarczająco dobrze, możesz być mniej produktywny, mniej bystry psychicznie i poza tym bardziej podatny na skutki stresu5.

Kilka dobrych nawyków, które mogą pomóc:

  • Postaraj się spać w nocy przez pełne osiem godzin
  • Unikaj kofeiny po godzinie 14:00
  • Unikaj spożywania posiłków wieczorem, które mogą zakłócać sen
  • Idź spać o tej samej porze każdej nocy; wstawaj o tej samej porze każdego ranka
  • Stwórz spokojne środowisko do snu; upewnij się, że Twoje łóżko jest wygodne i utrzymuj w pokoju optymalną temperaturę do spania.
  • Zastosuj uspokajającą technikę, taką jak medytacja, aby zrelaksować się każdej nocy przed snem

Możesz być zaskoczony, o ile mniej zestresowany czujesz się, gdy nie jesteś zmęczony, jeśli teraz jest to dla ciebie problem. Postępowanie zgodnie z dobrymi strategiami może pomóc, jeśli pod wpływem stresu masz problemy z zasypianiem. Nie tylko będziesz lepiej spać, ale będziesz się czuć lepiej przez cały dzień.

Znajdź nawyk fitness, który Ci odpowiada

Wszyscy słyszeliśmy rady, aby dobrze się odżywiać i ćwiczyć, ale dopasowanie ćwiczeń do napiętego harmonogramu może być trudne, szczególnie gdy czujesz się wyczerpany stresem. Jedną ze skutecznych strategii, dzięki którym fitness stanie się regularną częścią Twojego życia, jest zbudowanie nawyku ćwiczeń wokół innych nawyków – albo dołącz trening do porannej rutyny, nawyków w porze lunchu, albo uczyń go stałym elementem wieczoru.

Jeśli na przykład poranny jogging jest częścią rutyny przygotowań do pracy, jest to znacznie bardziej prawdopodobne niż wtedy, gdy zaczekasz, aż poczujesz ochotę pobiegać i zdarzy ci się mieć wolne pół godziny, zwłaszcza jeśli prowadzą intensywne życie jak większość z nas i są zmęczeni pod koniec dnia.

Innym ważnym sposobem na ułatwienie ćwiczeń jest wybranie aktywności, która naprawdę sprawia Ci przyjemność. Niektóre przykłady obejmują chodzenie podczas słuchania audiobooka lub uczęszczanie na zajęcia w siłowni, gdzie dobra muzyka podnosi poziom energii. Znalezienie aktywności, która sprawia Ci przyjemność, oznacza, że ​​istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz się jej trzymać.

Znajdź formę ćwiczeń, które chcesz wykonywać, a następnie znajdź czas, w którym możesz dopasować je do swojego harmonogramu.

Obserwuj, co wkładasz w swoje ciało

Unikaj wprowadzania do organizmu niezdrowych substancji; nikotyna, nadmiar alkoholu, a nawet nadmierna kofeina mogą na dłuższą metę odbić się na zdrowiu, ale także spowodować, że poczujesz się niedobrze

Leave a Comment

You may also like