Urlop

Karyntia dla aktywnych

Swą malowniczością, historycznym i przyrodniczym bogactwem Karyntia już dawno podbiła serca turystów. Kuszą Alpy, kuszą Taury, zachwyca też malownicza dolina Drawy. Wycieczki po tym kraju związkowym są ciekawym sposobem na zapoznanie się z bogactwem i różnorodnością tak fascynującego kraju, jakim jest Austria. Karyntia to również wiele możliwości wypoczywania w pięknej scenerii oraz spędzania czasu w aktywny sposób. Biura podróży pomagają w organizacji wyjazdów na teren tego kraju, a w ich ofertach prym wiodą właśnie te propozycje, dzięki którym można połączyć odkrywanie piękna Karyntii z uprawianiem sportów. Jaka oferta czeka zatem w tej części Austrii na aktywnych turystów?
Karyntia to przede wszystkim liczne jeziora. Ich malownicze położenie sprawia, że stały się one idealnymi miejscami wypoczynku dla wielu turystów. Wypoczynek nad ich wodami można połączyć z uprawianiem sportów wodnych oraz z pieszymi wycieczkami po okolicy. W rejonie tych jezior o noclegi martwić się nie trzeba. W wielu miejscowościach postawiono na turystykę już dawno, czego efektem jest szeroka oferta hoteli i pensjonatów.
Inną wielką atrakcją, z której można skorzystać w czasie urlopu spędzanego w Karyntii, są spływy tratwami po Drawie. Takie wycieczki są najlepszym sposobem na zapoznanie się z pięknem krajobrazowym tego regionu oraz odkrywaniem jego historii. Flisacy odziani w regionalne stroje są doskonałymi przewodnikami, zatem podróż w ich towarzystwie może się okazać wspaniałą przygodą.

Największym zainteresowaniem w tej części Austrii cieszą się jednak górskie kurorty. Sprzyjają one i miłośnikom pieszych wypraw, i amatorom sportów zimowych. Taury przyciągają swymi szczytami oraz wspaniałym lodowcem Pasterze. Wapienne pasmo Karawanków, położone w pobliżu granicy ze Słowacją, to kolejny kuszący zakątek. Karyntia może też zachwycić ośrodkami narciarskimi, które często oferują dodatkowo możliwość skorzystania z kąpieli termalnych. Tak jest m. in. na terenie ośrodka Warmbad Villach. Ci, którzy chcą skorzystać z niezwykle oryginalnych term, powinni wybrać się do Bad Bleiberg. Ta dawna miejscowość górnicza stała się atrakcyjnym miejscem wypoczynku, a na turystów i kuracjuszy czekają tu komory do inhalacji urządzone w dawnych sztolniach.

Górskie kurorty oferują wspaniałe warunki do jazdy na nartach, ciekawą formą aktywnego wypoczynku są tu również piesze wycieczki. Gęsta sieć szlaków turystycznych ułatwia ich zaplanowanie, a malownicza sceneria staje się najlepszą zachętą to wyruszenia na szlak. Karyntia jest jednak atrakcyjna nie tylko dla narciarzy i piechurów. Dzięki coraz szerszej ofercie tras rowerowych, można jej tereny poznawać również na dwóch kółkach. Obszarem wyjątkowo kuszącym dla rowerzystów jest tu Dolina Drawy, przez którą prowadzi liczący sobie blisko 300 km szlak rowerowy.

Leave a Comment

You may also like