Urlop

Jesienny urlop w kraju!

Aktualny rok dokonał przewrotu w naszej codzienności. Jednak mimo zagrożenia epidemiologicznego, z jakim się borykamy, każdy potrzebuje wytchnienia. Przed wyzwaniem stoją wszyscy, którzy do tej pory urlop planowali na jesień, by wówczas skorzystać z atrakcyjnych ofert, wycieczek w ciepłe kraje.

Urlop w 2020 roku jest z pewnością wyjątkowy, a wynika to z sytuacji, jaka dotknęła nie tylko nas, lecz również pozostałą część Europy, a także kraje azjatyckie oraz Ameryki Północnej i Południowej. Liczne ograniczenia wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa, sprawiają, że również w czasie urlopu musimy pamiętać, że sytuacja nie jest w pełni opanowana. Nadal musimy zachować wszelkie środki ostrożności i przede wszystkim dbać o higienę, która chroni przed zarażeniem. Dlatego najbezpieczniej tegoroczny urlop zorganizować w kraju. I to wcale nie oznacza, nic straconego. Polska kryje wiele atrakcyjnych miejsc!

Region pełen naturalnego uroku, na każdą kieszeń, to niewątpliwie nasze polskie Bieszczady. Bliskość natury i malownicze, górskie krajobrazy pozwalają odpocząć od wielkomiejskiego tempa. Nie bez powodu zyskały miano najdzikszych gór w Polsce. Tutaj w słuchasz się w poranny śpiew ptaków, przy drodze możesz spotkać prawdziwego żubra, a w nocy usłyszeć ryk łosi. Bieszczadzka przygoda nie obędzie się bez górskich wędrówek i błogiego lenistwa nad Jeziorem Solińskim lub Myczkowskim. To właśnie te naturalne walory, sprawiają, że urlop w Bieszczadach jest tak atrakcyjny i to o każdej porze roku. Powszechnie wiadomo, że górskie krajobrazy najlepiej podziwiać z samych ich szczytów. Zatem w Bieszczadach punktem obowiązkowym jest zdobycie Tatarnicy, czyli najwyższego ich szczytu. Szlaki prowadzące na Tatarnice są bardzo przyjemne i ułatwione wygodnymi schodami, wiodącymi do żelaznego krzyża. Spektakularne widoki na bieszczadzką panoramę mamy zagwarantowane również z połonin: Caryńskiej i Wetlińskiej. Jeśli mowa o pięknych krajobrazach, nie sposób pominąć źródeł Sanu, znajdującego się na samym końcu szlaku prowadzącego przez Worek Bieszczadzki. Wyjątkową atrakcją regionu okazuje się Bieszczadzka Kolejka Leśna. Bazą kolejki jest stacja w Majdanie, skąd pociągi kursują obecnie na dwóch trasach o łącznej długości 20 km. Taka przejażdżka to kolejna okazja do podziwiania pięknej, okolicznej natury.

Jak się okazuje, urlop w Polsce może być naprawdę pełen wrażeń. Warto poznać własne zakątki, które prezentują piękno natury i gwarantują pełen relaks. W tym przypadku pandemia koronawirusa nie jest żadną przeszkodą, by cieszyć się urlopem. Bieszczady, jako region często odwiedzany, dysponuje szeroką bazą noclegową, a o turystów bardzo się tutaj dba. Najbardziej popularnymi miejscami noclegowymi są domki letniskowe, które zapewniają dużo prywatności i posiadają wszelkie udogodnienia. Do dyspozycji są również pokoje w pensjonatach oraz hotelach, które zazwyczaj są wygodnie usytuowane w pobliżu wszelkich atrakcji.

Leave a Comment

You may also like