Ciekawostki

Czerń, zieleń i drewno – czyli jak urządzić elegancką i wytworną kuchnię

Kuchnia ma być miejscem funkcjonalnym. Musi znaleźć się w niej przestrzeń na gotowanie, przechowywanie produktów spożywczych, mycie naczyń, a niekiedy nawet spożywanie posiłków, wszakże nie w każdym mieszkaniu znajdzie się miejsce na jadalnię. To jak będzie wyglądała nasza kuchnia, zależy od naszych upodobań, potrzeb i możliwości, także tych finansowych. Jeżeli chcemy stworzyć elegancką przestrzeń, która zachwyci wyglądem, a jednocześnie swoją funkcjonalnością, to warto postawić na ciemne meble z dodatkiem drewnianych elementów i ozdoby w postaci zielonych roślin. Odpowiednio skomponowane wyposażenie kuchni nada jej niecodziennego klimatu, a przybywanie w niej stanie się czystą przyjemnością.

Chcieć a móc – czyli u kogo sprawdzi się czarna kuchnia?

Ciemne pomieszczenia potrzebują dużo przestrzeni. Kuchnia, w której główną rolę gra czerń, powinna być duża lub połączona z salonem, aby nie przytłaczać, a zachwycać swoim wykończeniem. W zależności od tego jakim pomysłem, a przede wszystkim jakim metrażem dysponujemy, możemy na różne sposoby zaprezentować czarne i ciemne elementy kuchni. W większym pomieszczeniu możemy pozwolić sobie na ciemne meble i ciemne ściany. W mniejszych kuchniach możemy skusić się na ciemny aneks, ale rozjaśnić pomieszczenie kolorem ścian.

Idealnym uzupełnieniem ciemnej kuchni będą drewniane dodatki. Może to być blat, część frontów szafek kuchennych albo ozdoby w postaci bambusowych doniczek na rośliny, słoiki z bambusowymi przykrywkami czy deska do krojenia. W ciemnej kuchni idealnym akcentem kolorystycznym będzie zieleń, która dodana w postaci doniczek z roślinami, np.: świeżym oregano, bazylią lub miętą, ożywi nasze pomieszczenie.

Kuchenny niezbędnik

W kuchni niezbędny jest też sprzęt potrzebny do przygotowywania ciepłych posiłków i armatura. Jeżeli wybraliśmy czarne meble, to tym samym powinniśmy postawić na czerń w urządzeniach AGD: lodówka, mikrofalówka czy kuchenka idealnie wpasują się w kuchnie, jeżeli będę w tym samym kolorze. Wisienką na torcie jest zlewozmywak wraz z odpowiednio dobraną baterią, pasującą do całości wystroju. Warto tutaj postawić na zlewozmywaki granitowe, ponieważ wśród nich znajdziemy wiele czarnych modeli idealnie pasujących do pozostałych elementów kuchni, a dodatkowo dobierzemy baterię, która ułatwi nam zmywanie, czyszczenie zlewozmywaka czy płukanie naczyń lub warzyw. Z dostępnych modeli możemy wybrać zlewozmywaki z różną ilością i wielkością komór. Np. zlewozmywak półtorakomorowy idealnie sprawdzi się do mycia, segregowania, a także do rozmrażania różnego rodzaju produktów. Zlewozmywaki narożne będą idealnym rozwiązaniem dla kuchni, w których ograniczone jest miejsce na blacie. Zlew z ociekaczem da nam swobodę w osuszaniu umytych naczyń.

Wiele zlewozmywaków granitowych posiada też syfon oszczędzający przestrzeń. W praktyce oznacza to, że zyskujemy więcej miejsca pod zlewem, a tym samym łatwiej będzie nam wprowadzić segregację śmieci w mieszkaniu, albo wykorzystać wolną przestrzeń na umieszczenie jednego, ale większego kosza na odpady. Zlewozmywaki granitowe zachwycają swoją wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, ale także dodatkowymi funkcjami jakimi są między innymi podłączenie pralki czy zmywarki. Ponadto cieszą oko wyglądem i stają się co raz częstszym wyborem konsumentów podczas urządzania wymarzonej kuchni.

Leave a Comment

You may also like