Sport

Buty do tenisa dla początkującego gracza – czy warto je kupować?

Zakup butów do tenisa jest sporym wydatkiem. Czy warto zdecydować się na ich zakup, gdy dopiero rozpoczyna się grę na korcie?

Do gry w tenisa konieczne jest posiadanie dwóch głównych elementów wyposażenia – rakiety i piłki. Poza tym warto także zakupić dodatkowe elementy, w tym odzież. Czy buty do tenisa są obowiązkowe? Nie, jednak warto również pomyśleć o ich nabyciu. Dlaczego?

Jak wyglądają buty do tenisa?

Pod względem swojego wyglądu standardowe buty do tenisa nie różnią się znacznie od obuwia sportowego innych typów, na przykład używanego do biegania. Jednak po bliższym przyjrzeniu się ich detalom, między innymi podeszwie, można zauważyć ich odmienną budowę.

Obuwie przeznaczone do gry w tenisa musi pozwalać na łatwe poruszanie się we wszystkich kierunkach – nie tylko do przodu, jak ma to miejsce podczas biegu, ale również na boki oraz do tyłu, aby odpowiadać potrzebom gracza.

Zwykłe obuwie sportowe, które ma inną konstrukcję niż buty do tenisa dotenisa.pl, nie zapewnia zatem aż tak dobrej przyczepności na korcie, dlatego może wpływać nie tylko na pogorszenie wyników, ale również podwyższać ryzyko kontuzji.

Zalety zakupu obuwia do tenisa

Zakup butów do tenisa związany jest z wieloma zaletami, dlatego nawet początkująca osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tenisem, powinna pomyśleć o ich nabyciu.

Wśród głównych zalet używania dedykowanego obuwia do tenisa znajdują się poniższe:

  • większy komfort gry
  • lepsza przyczepność na korcie
  • mniejsze ryzyko kontuzji

Jakie buty do tenisa wybrać?

Warto wskazać, że obecnie można kupić również buty przeznaczone na różne rodzaje kortów. Na jaki model warto zwrócić uwagę?

Do wyboru są buty o uniwersalnym zastosowaniu, które mogą być używane na każdym rodzaju kortu, ale również buty przeznaczone na korty trawiaste. Różnią się swoją podeszwą, co powoduje, że mają one także inną przyczepność na poszczególnych typach podłoży.

Dla osób początkujących rekomendowane są głównie uniwersalne buty do tenisa, ponieważ zapewniają one najlepsze wyniki na każdym rodzaju kortu tenisowego, a dzięki swojej budowie wspomagają zdobywanie nowych umiejętności.

Oczywiście, duże znaczenie ma też prawidłowy dobór rozmiaru, aby buty do tenisa dawały odpowiedni komfort. Warto poprzymierzać różne modele, aby znaleźć takie, które będą najwygodniejsze.

Gdzie kupić buty do tenisa?

Obuwie tenisowe można kupić obecnie w wielu sklepach. Najszerszy asortyment dotyczy sklepów tenisowych, które współpracują z różnymi markami tenisowymi, dlatego prezentują rozbudowaną gamę modeli do wyboru.

Leave a Comment

You may also like